Sarımsaklı

Sarımsaklı için 106 Kişi Online

İletişim   |   + Otel Kayıt   |   0 ( 212 ) 963 34 20

Sarımsaklı Plajları

Sarımsaklı Hakkında
Ayvalık Sarımsaklı
Sarımsaklı Plajları
Sarımsaklı Nasıl Gidilir?
İstanbul Bursa Üzerinden Sarımsaklı Nasıl Gidilir?
İstanbul Bandırma Üzerinden Sarımsaklı Nasıl Gidilir?
Sarımsaklı Nerede ?
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Sarımsaklı Nasıl Gidilir?
İzmir'den Sarımsaklı Nasıl Gidilir
Sarımsaklı Eğlence
Sarımsaklı Ne Zaman Gidilir?
Sarımsaklı Bunları Yapmadan Dönmeyin
Sarımsaklı Tarihçe
Sarımsaklıda Gezilecek Yerler
Ankara'dan Sarımsaklı Nasıl Gidilir?
Sarımsaklıda Bir Gün
Sarımsaklı Alışveriş
Sarımsaklı Akla Gelenler
Sarımsaklı Doğa Sporları
Sarımsaklı Badavut

 

Sarımsaklı Plajları: Küçükköy beldesi koyları adaları ile dantel gibi örülmüş Ege Denizinin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan orman, kumsal, güneş zenginliği olan bir beldedir. Yörenin tarih önündeki gizemli örtüsü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılmaktadır.

Sarımsaklı plajlarında 6 resmi kamp, 9 adet Turizm İşletme Belgeli, 2 adet Yatırım İşletme Belgeli, 59 adette Belediye Belgeli konaklama tesisi ile 160 a yakın Restaurant, bar, kafeterya ve disko hizmet vermektedir. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km. eni ise 50 ile 100 mt. Sarımsaklı plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yoktur.  Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri deniz suyunun arılığı ile de Türkiye’nin değil Dünyanın en mükemmel kumu özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından belgelenmiştir.

Genel olarak Sarımsaklı plajları ismi ile anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj bulunmaktadır. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılmaktadır. Bu plajların isimleri geçen kamp yada otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açıktır.

Aşağıda sarımsaklı plajlarından bir resim yer almaktadır.

 Sarımsaklı Plajları Nasıldır  Sarımsaklı Deniz Derinliği  Ayvalık Sarımsaklı Plajı  Nerede Denize Girilir  Sarımsaklı Kumsalı  Sarımsaklı Deniz Suyu Sıcaklığı 
Bu Konuya Toplam 18 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
hüseyin keskin / İSTANBUL
MEMNUNİYET
İKİ YILDIR SARIMSAKLIDAKİ YAZLIĞIMA GİDİP 3 AY GİBİ UZUN BİR SÜRE KALIYORUM DAHA ÖNCELERİ TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE TATİLE GİTTİM AMA SARIMSAKLIDAKİ KUMSALI VE DENİZİ BULAMADIM DENİZİ BİRAZ SOĞUK AMA SICAK HAVADA SICAK SUYA GİRİLECEK DEĞİLYA BEN HUZUR VE MEMNUNİYET BULUYORUM HERKESE TAVSİYE EDERİM
19.06.2014 14:02:56 / 2973
İbrahim Aksak / Lüleburgaz
sarımsaklı
2010 yılında tatile gitmiştik.çok beğendik. 2011 yılında emekli oldum.emekli ikramiyemle bir daire aldım.şimdi iki sezondur bütün yazımı orada geçiriyorum.gezilecek görülecek çok yerleri var.sahili,denizi,kumu harika.halk,ı da iyi.bir olayımı paylaşmak isterim.arabamı yıkatmaya vermiştim geç kalacağımı söyledim. adamınsöylediği söz şu arabanın anahtarını üzerinde bırakacağım alırsın dedi.hayretler içerisinde kaldım. ve öylede oldu.yani hırsızlık yok denecek kadar az onlarda pazarı olduğu salı günleri dışarıdan gelenler yapıyormuş.herkese tavsiye ederim.
13.03.2013 13:30:36 / 2626
Gulten Vardar / Hamburg
Yazık
Ailemin Sarımsaklı`dan ev aldığı 90 lı yıllarda Sarımsaklı harika bir yerdi, ve her sene gitmeye başladık.O zamanlar sokakta yürüyenlerin yarısı ALman-Fransız Turist, diğer yarısı da yerli yazlıkçılar ve yerli turistti.Tostçular, tezgahlar sabahlara kadar açık olur, her sabah 5 de büfelerde kalabalıktan cümbüş olurdu insanlar havanın aydınlanmasını beklerdi..Ancak Hıdır Bey`e hak vermemek mümkün değil.Sezon kısa olduğu için ve gelen turist kalitesi düşdüğü için, artık gelenlere yolunacak kaz gözüyle bakılıyor. Eskisi gibi hiç yabancı ya da kaliteli yerli turist gelmiyor.Şu anda Bütün işletmelerin ve büyük otellerin satılık ilanlarından da değişimi anlayabiliyoruz.Denizden başka alternatif bir aktivite yok.Akşam sahilde oturmanıza bile müsade etmiyorlar. Bu gidişle canım Sarımsaklı sadece haftasoncular ve yaşlıların mesire yeri olmaya aday. Birilerinin bu duruma acil müdahale edip eski canlılığı getirmesi lazım.
03.03.2013 18:13:15 / 2614
HIDIR KARASAN / ankara
SARIMSAKLI
Evet değerli bir belde güneşiyle deniziyle,insanıyla. Fakat sahili dolduranlar çöplerini bırakmasa,pazarlarında yöre halkının ürünlerine daha çok yer verilse,gelen misafir,yolunacak kaz misali görülmese çünkü başka sarımsaklı yok yarın bu ticari hareketlilikten beslenenler bizleri bir daha göremiyebilirler.. Lütfen önemseyin bunları,cenneti cehenneme çevirmeyin sizde yanarsınız...
22.07.2012 10:46:58 / 2269
Tevfik Tiryaki / istanbul
Woow..
Sarımsaklı plajı muhteşem ötesi. çok fazla insan var yerlileri çok müthiş. esnafları falan hepsi süper denizi çok soğukk :) ama tertemiz dalga hiç olmaz. taş sektirmeye kalksam 100 mt. gider. mavi bayraklı adalarına tekne turları var mavi yeşil bayrak olann adalar. en iyi deniz suyuna ve yeşillik alana sahip olan demek. orada bol bol var gece hayatı muhteşemdir.. sahil şeridindeki cadde gece 1 e kadar insanla dolar taşar lunaparkı desen ayrı bi hoş. diskoları clupleri 2 tane var gossip.tropicano. sahil şeridinde birçok otel mevcut pansiyonlar ideal ayvalık tostu 5 lira :D sevgiler..
16.06.2012 17:25:52 / 2185
Ayse Karadeniz / Asagisaksonya
Gezelim,Görelim!
Ben ilk defa 2011 de bir hafta Sarimsakli`da kaldim.Cunda adasi ve Ayvalik`i biraaz gezdik.Kismet olursa bu sene de tatilimizi orada gecirecegiz.Türkiye`nin dogusundan batisina,kuzeyinden güneyine kadar gezip gördük.Her yörenin ayri bir güzelligi var.
08.06.2012 22:00:10 / 2167
mikail çelik / ankara
tatil
ya arkadaşlar bu sarımsaklıdaki akçaydaki ayvalıktaki 2 kişilik otel fiyatları nasıl denize yakın olanların. söylerseniz cok sevinirim
20.09.2011 09:55:17 / 1741
cihat eren / bursa
edu
ne yosun ne pislik, tertemiz, süperrr
23.07.2011 21:44:12 / 1594
ali gün / bursa
ali gün
ayvalık süper bir yer herkez gitmelii
23.07.2011 21:37:48 / 1593
aslı sevinç / bursa
deniz
yaa sarımsaklının denizi güzelmi yosun ve deniz anası varmı bna biri söleyeblirmii lütfenn...
23.06.2011 00:14:11 / 1501

  Sayfalar: [1]  [2]  
Sarımsaklı Makalelerinden Seçmeler
Sarımsaklı Hangi Şehirde İstanbudan Sarımsaklıya Nasıl Gidilir Sarımsaklıyla Özdeşlenen Kavramlar Sarımsaklıda Nerelere Gidilir
Sarımsaklıya Nereden Ulaşırım Sarımsaklı Hakkında Bilinmeyenler Sarımsaklının Konumu Sarımsaklıda Gece Hayatı
Sarımsalı Kaç Km. Sarımsalı Kaç Km. Sarımsaklı Adı Nereden Geliyor Sarımsaklı Deniz Suyu Nasıldır
Sarımsalı Kaç Km. Sarımsaklı Ne Zaman Denize Girilir İstanbul Sarımsaklı Arası Kaç Km. İstanbul Sarımsaklı En Kestirme Yol Sarımsaklıya Nasıl Gidilir?
Sarımsaklıda Ne Yapılır Sarımsaklı Nasıl Giderim? İstanbuldan Sarımsaklıya Nasıl Gidilir Sarımsaklı Tarihçesi
Sarımsaklı Önemli Başlıklar

Balnet
Balnet | 0(212) 963 34 20
İş İlanları Oteller Otelclik OtelPlus Pansiyonlar Balbim