Sarımsaklı

Sarımsaklı için 60 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Hakkında
Ayvalık Sarımsaklı Tatilim
Sarımsaklı Plajı
Sarımsaklı Nasıl Gidilir
İstanbul - Bandırma Üzerinden Sarımsaklı'ya Nasıl Gidilir
İstanbul - Bursa Üzerinden Sarımsaklı'ya Nasıl Gidilir
Sarımsaklı Plajı Nerede
İstanbul - Tekirdağ Üzerinden Sarımsaklı'ya Nasıl Gidilir
İzmir'den Sarımsaklı'ya Nasıl Gidilir
Sarımsaklı Ne Zaman Gidilir
Sarımsaklı Tatil
Sarımsaklı Yapılması Gerekenler
Sarımsaklı Tarihi
Ankara'dan Sarımsaklı'ya Nasıl Gidilir
Sarımsaklı Gezisi
Sarımsaklı'da Kısa Sürede Gezilebilecek Yerler
Sarımsaklı Alışveriş
Sarımsaklı Deniz Suyu Sıcaklığı
Sarımsaklı Şeytan Sofrası
Sarımsaklı Badavut
Sarımsaklı Ne Yenir Ne İçilir
Sarımsaklı Konaklama

 

Küçükköy Sarımsaklı beldesi, koylar ve adalarla çevrili, Ege Denizi'nin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan kumsallara ve ormanlara sahip bir belde. Yörenin tarih önündeki gizemli örtüsü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılıyor.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı plajlarında 6 resmi kamp, 9 adet turizm işletme belgeli, 2 adet yatırım işletme belgeli, 59 adet de belediye belgeli konaklama tesisi ile 160'a yakın restoran, bar, kafeterya ve disko hizmet veriyor. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km, eni ise 50 ile 100 metre olan Sarımsaklı plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yok. Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri, deniz suyunun arılığı ile de sadece Türkiye’nin değil dünyanın en mükemmel kumu özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından belgelenmiş durumda.

Genel olarak Sarımsaklı plajları ismi ile anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj mevcut. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılıyor. Bu plajların isimleri geçen kamp ya da otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açık.Bu Konuya Toplam 20 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
elif usta / ankara
yardım edinn acil
gidenler giriş ücreti ne kadar acaba
28.06.2017 21:21:15 / 3276
acil yardim / istanbul
kadin plaji var mi
sarimsakli da kadinlarin ayri girebilecegi plaj var mi aciiillll
03.08.2015 00:32:28 / 3140
hüseyin keskin / İSTANBUL
MEMNUNİYET
İKİ YILDIR SARIMSAKLIDAKİ YAZLIĞIMA GİDİP 3 AY GİBİ UZUN BİR SÜRE KALIYORUM DAHA ÖNCELERİ TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE TATİLE GİTTİM AMA SARIMSAKLIDAKİ KUMSALI VE DENİZİ BULAMADIM DENİZİ BİRAZ SOĞUK AMA SICAK HAVADA SICAK SUYA GİRİLECEK DEĞİLYA BEN HUZUR VE MEMNUNİYET BULUYORUM HERKESE TAVSİYE EDERİM
19.06.2014 14:02:56 / 2973
İbrahim Aksak / Lüleburgaz
sarımsaklı
2010 yılında tatile gitmiştik.çok beğendik. 2011 yılında emekli oldum.emekli ikramiyemle bir daire aldım.şimdi iki sezondur bütün yazımı orada geçiriyorum.gezilecek görülecek çok yerleri var.sahili,denizi,kumu harika.halk,ı da iyi.bir olayımı paylaşmak isterim.arabamı yıkatmaya vermiştim geç kalacağımı söyledim. adamınsöylediği söz şu arabanın anahtarını üzerinde bırakacağım alırsın dedi.hayretler içerisinde kaldım. ve öylede oldu.yani hırsızlık yok denecek kadar az onlarda pazarı olduğu salı günleri dışarıdan gelenler yapıyormuş.herkese tavsiye ederim.
13.03.2013 13:30:36 / 2626
Gulten Vardar / Hamburg
Yazık
Ailemin Sarımsaklı`dan ev aldığı 90 lı yıllarda Sarımsaklı harika bir yerdi, ve her sene gitmeye başladık.O zamanlar sokakta yürüyenlerin yarısı ALman-Fransız Turist, diğer yarısı da yerli yazlıkçılar ve yerli turistti.Tostçular, tezgahlar sabahlara kadar açık olur, her sabah 5 de büfelerde kalabalıktan cümbüş olurdu insanlar havanın aydınlanmasını beklerdi..Ancak Hıdır Bey`e hak vermemek mümkün değil.Sezon kısa olduğu için ve gelen turist kalitesi düşdüğü için, artık gelenlere yolunacak kaz gözüyle bakılıyor. Eskisi gibi hiç yabancı ya da kaliteli yerli turist gelmiyor.Şu anda Bütün işletmelerin ve büyük otellerin satılık ilanlarından da değişimi anlayabiliyoruz.Denizden başka alternatif bir aktivite yok.Akşam sahilde oturmanıza bile müsade etmiyorlar. Bu gidişle canım Sarımsaklı sadece haftasoncular ve yaşlıların mesire yeri olmaya aday. Birilerinin bu duruma acil müdahale edip eski canlılığı getirmesi lazım.
03.03.2013 18:13:15 / 2614
HIDIR KARASAN / ankara
SARIMSAKLI
Evet değerli bir belde güneşiyle deniziyle,insanıyla. Fakat sahili dolduranlar çöplerini bırakmasa,pazarlarında yöre halkının ürünlerine daha çok yer verilse,gelen misafir,yolunacak kaz misali görülmese çünkü başka sarımsaklı yok yarın bu ticari hareketlilikten beslenenler bizleri bir daha göremiyebilirler.. Lütfen önemseyin bunları,cenneti cehenneme çevirmeyin sizde yanarsınız...
22.07.2012 10:46:58 / 2269
Tevfik Tiryaki / istanbul
Woow..
Sarımsaklı plajı muhteşem ötesi. çok fazla insan var yerlileri çok müthiş. esnafları falan hepsi süper denizi çok soğukk :) ama tertemiz dalga hiç olmaz. taş sektirmeye kalksam 100 mt. gider. mavi bayraklı adalarına tekne turları var mavi yeşil bayrak olann adalar. en iyi deniz suyuna ve yeşillik alana sahip olan demek. orada bol bol var gece hayatı muhteşemdir.. sahil şeridindeki cadde gece 1 e kadar insanla dolar taşar lunaparkı desen ayrı bi hoş. diskoları clupleri 2 tane var gossip.tropicano. sahil şeridinde birçok otel mevcut pansiyonlar ideal ayvalık tostu 5 lira :D sevgiler..
16.06.2012 17:25:52 / 2185
Ayse Karadeniz / Asagisaksonya
Gezelim,Görelim!
Ben ilk defa 2011 de bir hafta Sarimsakli`da kaldim.Cunda adasi ve Ayvalik`i biraaz gezdik.Kismet olursa bu sene de tatilimizi orada gecirecegiz.Türkiye`nin dogusundan batisina,kuzeyinden güneyine kadar gezip gördük.Her yörenin ayri bir güzelligi var.
08.06.2012 22:00:10 / 2167
mikail çelik / ankara
tatil
ya arkadaşlar bu sarımsaklıdaki akçaydaki ayvalıktaki 2 kişilik otel fiyatları nasıl denize yakın olanların. söylerseniz cok sevinirim
20.09.2011 09:55:17 / 1741
cihat eren / bursa
edu
ne yosun ne pislik, tertemiz, süperrr
23.07.2011 21:44:12 / 1594

  Sayfalar: [1]  [2]  

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK